poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Naturalnie, że naturalnie

Hania jest najbliżej przyrody ze wszystkich moich koleżanek. Z wykształcenia jest biologiem. Na pewno nie wyrzuci w lesie żadnego papierka a raczej pozbiera śmieci, które wyrzucili inni. Ćwiczy jogę, gotuje lekkie potrawy, smakowicie pachnące ziołami.
Gdy szyłam tkaninę dla Hani do jej leśnego domu nad zalewem, zależało mi na tym, żeby przedstawić w niej te klimaty, które jej towarzyszą.


Wiele lat temu wycięłam z jakiegoś czasopisma, a były to chyba "Cztery Kąty", obrazek nieco tylko większy od znaczka pocztowego, który był dla mnie inspiracją do uszycia tego patchworku. Nie wiem, kto uszył tę tkaninę, nie wiem komu powinnam podziękować za ten pomysł. Może ktoś z Was zna autorkę tego pięknego patchworku?

9 komentarzy:

 1. Aniu piękna jak ty to mówisz tkanina, taka spokojna i elegancka , tak elegancka to przyszło mi od razu na myśl jak ja zobaczyłam ,pokłony, a co do oryginału nie potrawie Ci pomoc nie znam autora czy autorki tego patchworku .

  OdpowiedzUsuń
 2. Bravo ,ciekawa praca, Anno,,to sie nazywa piekna makatka,z mnostwem zawijasow i zakretasow, praca reczna i maszynowa. perelki i punkciki..aplikacje i rozne sciegi.No jestem pod wrazeniem.Autora Twojej inspiracji nie znam ale mysle ze Hania bedzie szczesliwa, jak ta prace dostanie.)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny quilt, Aniu!!! Osobiście uważam,że o wiele bardziej interesujący od tego,który zachowałaś na skrawku papieru sprzed lat!!! Wyszło Ci cudownie i myślę,że bardziej swojsko niż w oryginale. Tamten kojarzy mi się raczej z afrykańską dziczą. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo piękna praca, oswojona przyroda - zioła, liście, kwiatostany kopru, a kolorystyka kremu, beżu i złamanej bieli nadaje jej świeżość i jak dla mnie ponadczasowość. Bardzo podoba mi użycie koralików i drewnianych elementów dla podkreślenia detali.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękna praca, taka stonowana, spokojna, a przy tym wyjątkowo elegancka. No i relaksacyjna -tak patrzę, patrzę na to cudeńko i najchetniej rozsiadłabym się w fotelu naprzeciw tej tkaniny i relaksując się kontemplowała każdy element...

  OdpowiedzUsuń
 6. Aniu! Ale ładne! Inspiracja też ciekawa :) Podoba się Hani?

  OdpowiedzUsuń
 7. Naturalnie jak najbardziej. Bardzo piękna praca, pięknie wykonana, pasujące, świetnie dobrane dodatki i kolorystyka. Podziwiam Twoją wszechstronność, jeśli chodzi o techniki i kolorystykę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pani Aniu, Pani patchwork piękniejszy od inspiracji! Też tak chcę umieć!

  OdpowiedzUsuń
 9. jakie to piękne!!!! mam nadzieję że też tak kiedyś będę umieć :D

  OdpowiedzUsuń