czwartek, 16 lutego 2017

Toskania czy Toruń?

Miała być Toskania. Byłam tam dwa lata temu w podróży poślubnej. Ciągle mam przed oczami miasteczka położone na szczytach wzniesień.
Postanowiłam na chwilę opuścić moje łąki i zrobić próbkę takiego właśnie miasteczka. I gdyby nie moja przyjaciółka Monika, której ten mini quilt bardzo się spodobał, że zapragnęła go mieć, to pewnie dalej leżałaby wśród innych próbek.
Jest naprawdę mały - 36 x 31 cm. To takie "duże confetti". Kawałeczki tkanin - domów przyklejałam klejem do podłoża, a potem na wszystko nałożyłam tiul, a w niektórych miejscach nawet kilka warstw tiulu. Potem wszystko pracowicie pikowałam najczęściej z wolnej ręki, ale czasem też używałam ozdobnych ściegów, które ma moja maszyna.

Czy to Toskania czy Toruń? Zdania uczonych są podzielone :). Jakieś miasteczko :)12 komentarzy:

 1. What a wonderful piece!!!! The work is incredible.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aniu może jest i mały ale jaki piękny!
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się podoba "jakieś miasteczko: :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jolciu, dzięki, ja wiem,że Ty lubisz architekturę. Ta jest namalowana trochę tak, jak robi to dziecko :)

   Usuń
 4. Przepiekny quilt, widac, ze duzo pracy przy nim mialas:) Moze byc i Toskania i Torun, co tam komu akurat pasuje:))))Cudnie, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję Kamila, nawet jakoś nie odczułam trudów tego pikowania,bo robiłam to tak z doskoku, jak miałam chwilę wolnego czasu :)

   Usuń
 5. Aniu, miasteczko nieważne. Ważne, że byłaś tam szczęśliwa <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, że są zbliżenia, bo w tych detalach tkwi całe piękno :-) Takie prace to tylko z bliska :-) Ja to pewnie niemalże nosem wodziłabym po niej ;-) Obrazy też tak oglądam - uwielbiam dooglądać pociągnięcia pędzla, czy innych narzędzi - w tym przypadku igły :-) Pozdrawiam. Basia.

  OdpowiedzUsuń