wtorek, 27 sierpnia 2013

Sypnęło nagrodami, czyli czwarta i piąta odsłona "Tajemniczego lasu"

Niedawno pisałam o trzech odsłonach "Tajemniczego lasu". Nie miałam pojęcia, że będą następne. Tylko dlatego, że zaglądam czasem do grupy "Patchwork po Polsku" na Facebooku, dowiedziałam się o dwóch patchworkowych konkursach. Pierwszy z nich był organizowany przez prestiżowe francuskie czasopismo patchworkowe Quiltmania. "Tajemniczy las" zdobył w nim jedną z trzech pierwszych, równorzędnych nagród. Tu jest więcej na ten temat klik.
Wcześniej zgłosiłam tę pracę na konkurs Łucznika "Patchworkowe wakacje". Dzisiaj okazało się, że tutaj też podobała się jurorom i dostałam pierwszą nagrodę w kategorii patchworkowych ozdób do domu klik. Dostałam nagrodę, maszynę Kinga 2011. Zasili "park maszyn" mojej Szkoły Patchworku. Nigdy wcześniej nie startowałam w takich konkursach, a tu dwa zgłoszenia i dwie główne nagrody. Bardzo chciałabym poznać autora zdjęcia, które posłużyło mi za wzór do uszycia tego patchworku, żeby podziękować mu za moje-jego sukcesy.
"Tajemniczy las" wisi sobie spokojnie w Coffee Karma na wystawie patchworków a ja przygotowuję się do kolejnych zajęć Szkoły Patchworku. To będzie specjalna zabawa dla miłośniczek kotów. Moja kotka Lilo nie dała sobie zrobić portretu i do uszycia tego quiltu wykorzystałam zdjęcie znalezione w necie.
A jak go zrobiłam? Większość z Was pewnie wie, a ja nauczyłam się tego niedawno. Opowiem o tym 21 września 2013 r.
Quilt jest niewielki, mniej więcej kartka formatu A4. Tło beżowe, czarne i białe nici.


12 komentarzy:

 1. Gratuluję wygranej w konkursach, uważam, że naprawdę na to zasłużyłaś- Twoje prace są ŚWIETNE:-) PS: Kicia też mi się bardzo podoba :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aniu, wiesz, że jestem miłośniczką Tajemniczego lasu od chwili, gdy go zobaczyłam na twoim wernisażu i całkowicie zgadzam się z werdyktem jury. Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki Kasiu. Jakoś nie bardzo idzie mi robienie zdjęć moim patchworkom i też uważam, że nie ma jak oglądanie wszystkich prac z materiału "na żywo".

   Usuń
 3. Gratulacje! Kolejna praca - kot pięknie nitką wyszyty. Serdecznie pozdrawiam. Jola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jolu, dzięki. A ja już mam wzornik tkanin Roberta Kaufmana i marzę o kupnie tkanin, a potem uszyciu poduszek podobnych do tych, które Ty uszyłaś :)

   Usuń
 4. Gratuluję wygranych i życzę jeszcze wielu sukcesów.

  OdpowiedzUsuń
 5. No i tu też muszę powiedzieć, że Twój las jest wspaniały, bardzo podoba mi się taka technika szycia - no i gratuluję wysypu nagród:) Aniu jesteś wielka:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Aniu WIELKIE GRATULACJI!! JESTEŚ WIELKA,
  pozdrawiam Zosia Lewandowska

  OdpowiedzUsuń