czwartek, 16 lutego 2017

Toskania czy Toruń?

Miała być Toskania. Byłam tam dwa lata temu w podróży poślubnej. Ciągle mam przed oczami miasteczka położone na szczytach wzniesień.
Postanowiłam na chwilę opuścić moje łąki i zrobić próbkę takiego właśnie miasteczka. I gdyby nie moja przyjaciółka Monika, której ten mini quilt bardzo się spodobał, że zapragnęła go mieć, to pewnie dalej leżałaby wśród innych próbek.
Jest naprawdę mały - 36 x 31 cm. To takie "duże confetti". Kawałeczki tkanin - domów przyklejałam klejem do podłoża, a potem na wszystko nałożyłam tiul, a w niektórych miejscach nawet kilka warstw tiulu. Potem wszystko pracowicie pikowałam najczęściej z wolnej ręki, ale czasem też używałam ozdobnych ściegów, które ma moja maszyna.

Czy to Toskania czy Toruń? Zdania uczonych są podzielone :). Jakieś miasteczko :)13 komentarzy:

 1. What a wonderful piece!!!! The work is incredible.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aniu może jest i mały ale jaki piękny!
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się podoba "jakieś miasteczko: :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jolciu, dzięki, ja wiem,że Ty lubisz architekturę. Ta jest namalowana trochę tak, jak robi to dziecko :)

   Usuń
 4. Przepiekny quilt, widac, ze duzo pracy przy nim mialas:) Moze byc i Toskania i Torun, co tam komu akurat pasuje:))))Cudnie, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję Kamila, nawet jakoś nie odczułam trudów tego pikowania,bo robiłam to tak z doskoku, jak miałam chwilę wolnego czasu :)

   Usuń
 5. Aniu, miasteczko nieważne. Ważne, że byłaś tam szczęśliwa <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, że są zbliżenia, bo w tych detalach tkwi całe piękno :-) Takie prace to tylko z bliska :-) Ja to pewnie niemalże nosem wodziłabym po niej ;-) Obrazy też tak oglądam - uwielbiam dooglądać pociągnięcia pędzla, czy innych narzędzi - w tym przypadku igły :-) Pozdrawiam. Basia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, bardzo dziękuję. Lubię takie nieśpieszne szycie... nie na czas, nie dla kogoś, tak po nic, dla samej przyjemności szycia. Tylko szkoda, że tak mało czasu mam na to.

   Usuń