czwartek, 14 czerwca 2018

Wystawa moich patchworków w Kasztelu Szymbark niedaleko Gorlic

 Z wielką przyjemnością zapraszam Was na wystawę moich patchworków w malowniczym Kasztelu Szymbark niedaleko Gorlic.
Zaczynamy wernisażem 14 lipca o godzinie 18.00. Wystawa potrwa do 6 sierpnia.
Pokażę nowe patchworki, które szyłam specjalnie z myślą o tej wystawie.


Więcej o wystawie przeczytacie na stronie Kasztelu http://muzeum.gorlice.pl/wydarzenia-kulturalne/art/anna-sawiska%20tkanina-artystyczna.

Anna Sławińska – patchwork artystyczny

Patchwork artystyczny to ciekawy gatunek sztuki, niekoniecznie użytkowej, który w Polsce tworzy coraz więcej artystek. Ciągle jeszcze mało znana w Polsce technika patchworku na ogół kojarzy się z narzutami na łóżko, podkładkami pod naczynia, czy poduszkami. Wystawa pokazuje, że może być inaczej.

W lirycznie-geometrycznym świecie quiltów Anny Sławińskiej  króluje kosmos. Są słońca, mgławice, księżyc i wirujące planety. Częścią tego kosmosu jest przyroda – mgliste łąki, bukiety kwiatów i motyle.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace wykonane różnymi technikami.
Są wśród nich klasyczne patchworki, czyli zszyte ze sobą kawałki tkanin, które potem nakłada się na warstwę ociepliny i przyszywa misternymi ściegami. Czasem to tylko jeden kawałek tkaniny pracowicie wypikowany w różne wzory. „Łaciaki” są swoistymi impresjonistycznymi obrazami składającymi się z kilku tysięcy kawałków tkanin w różnych kolorach. I wreszcie najbardziej lubiany przez artystkę nurt quiltu artystycznego, czyli konfetti.  Tysiące drobnych kawałeczków tkanin, uwięzionych pod warstwą tiulu.
Wszystkie obrazy zachwycają feerią barw, różnorodnością technik i innowacyjnym podejściem do szycia artystycznych patchworków.


Zapraszam Was bardzo serdecznie.

2 komentarze:

 1. GRATULUJĘ!!!
  i będę wypatrywać tych wspaniałości TUTAJ ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Inka, postaram się jakieś zdjęcia pokazać :)

   Usuń