środa, 5 czerwca 2019

Kurs konfetti quilt na Patchworktage w Dinkelsbühl

Raz w roku Niemiecka Gildia Patchworkowa organizuje swoje święto - Patchworktage. Spotkania odbywają sięw różnych miejscach. Tym razem w Dinkelsbühl w Bawarii.

Gdy kilka miesięcy temu zgłaszałam się do niemieckiej gildii patchworkowej z propozycją poprowadzenia kurs konfetti podczas tego święta, nie przypuszczałam nawet jakie atrakcje mnie czekają.
 • Przepiękne miasto, niemalże skansen. Niewielkie, ale z wielkim klimatem.
 • Kilka świetnych wystaw, w tym chwalona przez wszystkich wystawa Stowarzyszenia Polskiego Patchworku "Biało - czerwona" a na niej dwa nasze patchworki - jeden uszyty ze Stefkiem i mój "Wiatr pod Żywcem".
 • Spotkania z patchworkowymi przyjaciółmi, którzy przyjechali z wszystkich stron.
 • I cel mojej wyprawy -  kurs konfetti.
Nic nie odbyłoby się, bez niezmordowanej Danki Kruszewskiej, która na początku zmotywowała mnie do działania, a potem była opiekunem i tłumaczem. Danka - wielkie dzięki.

Na kurs przyjechały panie z różnych odległych stron, na przykład z Hamburga i z Verony. Kilkaset kilometrów.
Jestem pełna podziwu dla ich determinacji. Ale przede wszystkim dla kunsztu krawieckiego i malarskiego zacięcia. W ciągu krótkich sześciu godzin powstało siedem wspaniałych obrazków. Czasem wymagają jeszcze trochę pracy, ale nawet ze szpilkami prezentują się wspaniale. Popatrzcie sami jak powstawały:

Pierwszy

Drugi.


Trzeci

CzwartyPiąty
 Szósty
I siódmy


Jeszcze  prowadzącei "pomoce naukowe"....Szkoda, że wszystko minęło tak szybko.
Do zobaczenia :)
3 komentarze:

 1. Świetny kurs - świetne wyniki!
  A tłumaczenie Ani wyjaśnień, tricków i odpowiedzi na pytania uczestniczek, a także pomocnych pouczeń Genia po małych i większych katastrofach maszynowych sprawiło mi wiele radości. No i ja też się przy okazji uczę, choć tylko teoretycznie...

  OdpowiedzUsuń
 2. druga i szósta praca zachwyciły mnie totalnie!!!

  OdpowiedzUsuń